Rok szkolny 2020/2021

Szczególna inauguracja roku szkolnego

   1 września w naszej szkole odbyła się szczególna inauguracja roku szkolnego 2020/2021. Szczególna z kilku powodów… Po pierwsze sytuacja epidemiczna zmusiła nas, aby rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się mniej uroczyście i z zachowaniem reżimów sanitarnych. Po drugie bardzo miło było nam przywitać nowych uczniów, którzy będą uczyli się w trzech klasach pierwszych. Po trzecie wreszcie uczniowie mogli się spotkać z naszymi kolegami i koleżankami po dłuższej niż zwykle przerwie.
  Nowy rok szkolny 2020/2021 zainaugurowaliśmy uroczystą Liturgią Świętą w naszym kościele o godzinie 8.00, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz Wojciech Ciosmak. Nad oprawą muzyczną liturgii czuwał nasz organista Leonard Hadyk. Oficjalna część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej szkoły. Nasza szkoła wraca do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami. Widać to było już podczas inauguracji roku szkolnego. Na sali gimnastycznej zebrali się jedynie pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Dzieci otrzymały lizaki i od rodziców rogi obfitości, po czym zostały wprowadzone do szkoły przez wychowawczynie.
  Starsi uczniowie z radością powrócili do szkoły, ciesząc się ze spotkania z kolegami i nauczycielami po wakacyjnym wypoczynku, z nadzieją, że w nadchodzącym roku szkolnym będą mogli w pełni uczestniczyć w tradycyjnych, stacjonarnych zajęciach lekcyjnych. Czas zdalnego nauczania pozwolił im i nauczycielom docenić wartość nauki, pracy i wzajemnych kontaktów. Na terenie szkoły będą wszystkim stale towarzyszyć procedury bezpieczeństwa i ze względu na nasze wspólne dobro, wszyscy muszą nauczyć się ich przestrzegać. Wszystkim naszym Uczniom, ich Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu oraz całej społeczności szkolnej życzymy owocnej pracy i radości płynącej ze wzajemnej współpracy. Abyśmy w tych trudnych czasach potrafili pokonywać trudności dnia codziennego z szacunkiem i wyrozumiałością.
Galeria zdjęć

Zielona Szkoła Łeba

Zielona Szkoła to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno – wychowawcze i integracyjne. Dlatego też w roku szkolnym 2020/2021 w dniach 01.09. – 14.09. zorganizowano wyjazd 34 – osobowej grupy uczniów z klas III – VIII do Łeby, która jest jedną z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Miejscem zakwaterowania był ośrodek OKW „Magnat”, usytuowany w niezwykle urokliwej części miasta. Program, który zakładał realizację celów zdrowotnych i edukacyjno – wychowawczych, był bardzo urozmaicony i ciekawy. Pomimo deszczowej pogody, uczniowie wraz z opiekunami nie tracili czasu i z uśmiechem witali każdy nowy dzień. Atrakcji było co niemiara! Jedną z pierwszych była wycieczka do Sarbska z wejściem do parku rekreacyjno – edukacyjnego „Sea Park”, pioniera edukacji dzieci i młodzieży przy użyciu nowoczesnych multimediów. Największą niespodzianką okazało się poznanie fok bałtyckich, uchatek kalifornijskich oraz kotików południowo – amerykańskich, które bardzo szybko zapracowały na sympatię uczniów. Równie atrakcyjna okazała się wycieczka do stadniny koni w Nowęcinie, która obejmowała zwiedzanie stajni oraz przejażdżkę bryczką. Nie zabrakło także czasu na Trójmiasto - policentryczny ośrodek metropolitalny, obejmujący trzy połączone miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynię. Odrestaurowane kamieniczki Gdańska umilały spacery szlakiem Drogi Królewskiej, a fontanna Neptuna pozwoliła na chwilę refleksji. Z kolej Gdynia pozwoliła na poznanie prawdziwego zabytku klasy zerowej wśród okrętów wojen morskich – ORP „Błyskawica”, jako najstarszego zachowanego niszczyciela – weterana II wojny światowej i jedynego bojowego okrętu alianckiego, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny. Nie zabrakło też czasu na sopockie molo i deptak, stworzony przez obiekty z przełomu XIX i XX wieku. Ale to jeszcze nie wszystko! Ileż radości przyniosła wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki „Łeba Park”, a w nim: zamek strachu, kino 7D max, pojazdy Flinstonów, labirynt magicznych luster, zjeżdżalnie wodne, koło młyńskie, plac zabaw. To fantastyczne miejsce pozwoliło przenieść się w przeszłość i spotkać trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. Podczas całego turnusu nie zabrakło także regularnych zajęć rekreacyjnych nad morzem, kąpieli pod opieką ratownika, korzystania z pobliskiego boiska sportowego typu Orlik, licznych konkursów, zajęć dydaktycznych oraz udziału w niedzielnych mszach świętych. Pełne przygód i atrakcji trasy, niezapomniane widoki i przeżycia, na długo pozostaną w pamięci uczestników wrześniowego turnusu. 
Galeria zdjęć

INTEGRACYJNE SPOTKANIE

W piątkowe popołudnie 11 września br. po długim czasie, który sparaliżował możliwość spotkań uczniów i rodziców, spotkali się oni w Koszęcinie na wspólnym ognisku. Rodzice uczniów klasy III c pięknie przygotowali wraz z wychowawcą miejsce spotkania. Trzecioklasiści weszli na wieżę, rozwijali się rekreacyjnie, a afektem było pogłębienie wzajemnych relacji i więzi.
Galeria zdjęć

I KOMUNIA ŚW. UCZNIÓW Z DRUTARNI

W niedzielę 13.09.2020 r. odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszej komunii św. przez naszych uczniów z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Drutarni. Uroczystość I Komunii świętej dzieci, z uwagi na pandemię koronawirusa, odłożono z maja na wrzesień, dlatego w tym roku przystąpili do niej czwartoklasiści. Ich rodzice zadbali o piękną dekorację kościoła.
Galeria zdjęć

SPORTOWY SUKCES

5 i 6 września br. w Rybniku odbyły się III Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych. W zawodach wzięła udział drużyna SPARTAN TEAM KALETY, wśród zawodników byli nasi uczniowie: Izabela Świerc, Patryk i Weronika Hadrysiewicz, Kamila Watała, Agata Gozdek, Natalia Budny, Szymon Kotala, Maksymilian Budny. Wszyscy uczniowie spisali się świetnie i walczyli do samego końca. Zawody dostarczyły dzieciom ogromną ilość emocji i pozytywnych wrażeń oraz nowych doświadczeń. W sobotę startowały dzieci starsze, natomiast w niedzielę rywalizowali najmłodsi. W kategorii 9-10 lat brązowy medal wywalczyła uczennica klasy III c Izabela Świerc, która bierze udział w wielu zawodach i sprawia jej to wiele radości. Osiąga też coraz lepsze wyniki. Brązowy medal jest dla niej podsumowaniem wielu miesięcy systematycznych treningów i dużym sportowym osiągnięciem. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy!
Galeria zdjęć

Zwycięzcy Konkursu "The Point Open"

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postawy zaprezentowanej przez nasze uczestniczki konkursu "The Point Open". Konkurs adresowany był do uczniów klas VII i VIII, którzy interesują się językiem angielskim i miał formę quizu. W konkursie zwycięzcami okazały się 3 uczennice klasy VII Oliwia Wojsyk, Anna Howaniec i Maja Kozaczka, serdecznie im gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Tematem konkursu były ciekawostki związane z nauką języków obcych. Udział w konkursie był całkowicie bezpłatny. Wszystkie etapy odbywały się online. Finał konkursu odbył się 29 czerwca 2020 r.

I KOMUNIA CZWARTOKLASISTÓW

 20 września 2020 r. nasi czwartoklasiści przeżywali szczególną uroczystość - w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 dwie grupy uczniów klas czwartych po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Eucharystii. Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok podczas lekcji religii, z powodu pandemii nie mogły przystąpić do I Komunii w maju. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Podczas homilii ks.Proboszcz nawiązał do legendy o orle. Mówił o tym, że jeśli wierzymy w to, że możemy być tacy, jacy jesteśmy dzisiaj, to tacy już będziemy na zawsze, marnujemy swój potencjał orła. Ks. Ciosmak zachęcał dzieci, by potrafiły wznosić się wysoko, pokonywać trudności i nie rezygnowali z marzeń, nie rezygnowali z działania nawet wtedy, jeśli uznają, że sobie nie poradzą. Na zakończenie dzieci podziękowały swoim rodzicom za wychowanie i dar życia oraz księdzu proboszczowi i katechetkom za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.  
Galeria zdjęć

TABLETOWE LEKCJE

Tablet jest doskonałą odpowiedzią na współczesne potrzeby współczesnej edukacji. Korzystanie z tabletu podczas zajęć edukacyjnych nie oznacza wcale rezygnacji ze standardowych narzędzi takich jak kartka papieru, farby czy patyczki do liczenia. Korzystanie z tabletu podczas lekcji to ich urozmaicanie, to 100% uwagi uczniów i pełne zaangażowanie podczas zajęć. Tablet na zajęciach edukacyjnych daje ogromny wachlarz narzędzi i możliwości do wykorzystania w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki. Od tego roku szkolnego uczniowie na lekcjach korzystają z 25 tabletów, lekcje dzięki temu stają się ciekawsze, nauka jest bardziej atrakcyjna. Nauczyciele, którzy pracują z wykorzystaniem urządzeń mobilnych zwracają uwagę, że nowoczesne rozwiązania powodują wzrost energii i chęci do zdobywania wiedzy. Tablety umożliwiają także odwrócenie tradycyjnego modelu nauczania. 
Galeria zdjęć

DZIEŃ CHŁOPAKA w 2a

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 2 a stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Uczniowie z piaskoliny złobiły różne kształty. Piaskolinę przygotowała z mąki ziemniaczanej, pianki do golenia i płynu do naczyń p. Sonia Lech Kowalska. Dziękujemy
Do tego oczywiście klocki lego jako atrybut atrakcyjności zajęć. I zabawa przednia, bowiem masy plastyczne dla dzieci to doskonały przepis na udaną zabawę zarówno dla rodziny jak i dla szkolnej grupy.  
Galeria zdjęć

PIERWSZOKLASIŚCI W AKCJI

 Uczniowie klasy Ib postanowili nietypowo spędzić przerwę pomiędzy lekcjami, zobaczyli p. woźnego, który porządkował boisko do piłki plażowej i stwierdzili, że to doskonały pomysł, by aktywnie włączyć się i chociaż przez chwilę pokazać, że oni też potrafią. Mieli niezłą zabawę prześcigając się z wyrywaniem chwastów. Zanim wrócili na lekcje, spotkali się z wodą i mydłem w szkolnej toalecie i oczywiście nie zapomnieli o dezynfekcji. 
Galeria zdjęć

POSZUKIWANIE JESIENI

 22 września uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią p. Haliną Ulfik i praktykantką wybrali się do lasu w poszukiwaniu jesieni. Odnaleźli mnóstwo jej śladów i wrócili przekonani, że już nie tylko się zbliża, ale jest, o czym świadczyły żołędzie, grzyby, połyskujące w słońcu liście.  
Galeria zdjęć

KREATYWNI UCZNIOWIE

 Nasi pierwszoklasiści pokazują, jakie mają pomysły wykorzystując dary jesieni. Podczas lekcji z zajęć kreatywności demonstrowały swoje umiejętności wykorzystując walory jesiennych kolorów i różnorodności kształtów. Powstały ciekawe prace.  
Galeria zdjęć

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 Co roku na początku roku szkolnego na zaproszenie pedagoga szkolnego p. Blandyny Kubiak gościmy w naszej szkole policjanta, by spotkał się z uczniami klas pierwszych i zapoznał z zasadami bezpiecznego pokonywania drogi do i ze szkoły. Uczniowie dowiedzieli się także, jak bezpiecznie spędzać czas w domu nie otwierając drzwi osobom postronnym bez obecności rodziców. Zapoznano ich także z zasadami przechodzenia przez aktywne przejście znajdujące się przy naszej szkole.
Galeria zdjęć

WIZYTA W PIZZERII

30.10. 2020 r. uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą p.Danutą Michalik wybrali się do Pizzerii La Costa Cattani w Kaletach. Celem wycieczki było zapoznanie z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w tym miejscu, wzięli udział w rozmowie na temat sposobu wyrabiania ciasta, a także poznali składniki używane do robienia pizzy. Dzieci wybierając ulubione dodatki tworzyły własne kompozycje smakowe. Na sam koniec przyszedł czas na konsumpcję. Wycieczka była bardzo udana, wszystkim smakowała własnoręcznie wykonana pizza. Przesympatyczna atmosfera dodatkowo wzmogła apetyt młodych adeptów sztuki kulinarnej. Uczniowie ze smakiem zajadali się własnoręcznie przygotowaną pizzą i wszyscy byli zgodni, że taką przygodę warto powtórzyć.
Galeria zdjęć

WARSZTATY PLASTYCZNE

 Klasa III c z wychowawcą p. Haliną Ulfik, praktykantką oraz rodzicami pełniącymi rolę opiekunów wyruszyli pociągiem 30 września br. do Tarnowskich Gór. Już sama podróż pociągiem była dla nich atrakcją. Niebawem znaleźli się w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych, gdzie powitał ich dyrektor mgr Mateusz Jankowski. Poznali szkołę, zobaczyli, jak uczą się ich starsi koledzy i koleżanki, adepci sztuk plastycznych. Zorganizowane i profesjonalnie wyposażone pracownie dają uczniom możliwość rozwoju zainteresowań w różnych kierunkach. Aby doświadczyć kontaktowania z różnorodnymi bodźcami, nasi trzecioklasiści byli uczestnikami warsztatów artystycznych, które dały im nowe wrażenia i przeżycia, wzbogaciły ich dziecięce doświadczenia, uwrażliwiły je na wartości wizualne, a w toku tych doświadczeń pobudzały do myślenia, rozwijały wyobraźnię. Głównym celem tych warsztatów było zainteresowanie dzieci sztukami plastycznymi. Podawane w atrakcyjnej, niespotykanej formie wartości, którymi kierują się nauczyciele tej szkoły, przyczyniły się do zwrócenia uwagi dzieci na konieczność rozwoju emocjonalnego poprzez działania artystyczne. Dzieci projektowały, rzeźbiły i starały się realizować swoje wizje mając zapewnione warunki do całkowitego zaangażowania się w działania twórcze. Grupa zainteresowanych trzecioklasistów mogła dzięki temu poznawać nowe, nieznane im dotąd techniki, próbować własnych sił. Zaangażowanie w prowadzone zajęcia i zapewnienie uczestnikom dostępu do profesjonalnych narzędzi i materiałów plastycznych podniosło jakość przeprowadzonych warsztatów. Za tak niezwykłą lekcję podziękowały i z uśmiechem na twarzach wróciły pociągiem do Kalet.
Galeria zdjęć

ŚNIADANIE Z JESIENNYCH DARÓW NATURY

 Czy każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nauka to ciężka praca? Na pewno nie. A warto o tym pamiętać, bo każdy, kto ciężko pracuje, powinien się zdrowo odżywiać. Sprawne funkcjonowanie ucznia podczas pobytu w szkole zapewnia zdrowe, pełnowartościowe drugie śniadanie, bogate w składniki odżywcze, których brak może być nie tylko powodem kłopotów zdrowotnych, ale również problemów szkolnych. Jednak nie wszyscy młodzi ludzie zdają sobie z tego sprawę. A przecież drugie śniadanie w szkole, zjedzone w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy, może być okazją do zacieśniania więzów z rówieśnikami, a w dodatku wspólny posiłek razem przygotowany lepiej smakuje!
Galeria zdjęć

SZUKAMY JESIENI

 6 października br. I b z wychowawcą D.Michalik wybrali się w  poszukiwanie jesieni. Dobrze bawili się na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna poprawiła ich humory. Ruch, zabawa sprzyjała wesołym minom dzieci. Po raz kolejny przekonali się, że ruch to zdrowie.  
Galeria zdjęć

JESIENNA PRACA W BAJKOWYCH KOLORACH

Klasa IIIc po spacerze jesiennym w ramach wychowania fizycznego postanowiła uwiecznić oznaki jesieni. Rozwijali  sprawność  manualną  w  trakcie  wykonywania jesiennego, papierowego  plakatu, pobudzali przy tym wyobraźnię, współdziałali podczas zajęć, a przy tym towarzyszyło im wywołanie stanu odprężenia i uspokojenia.
Galeria zdjęć

Sukces uczennicy Natalii Kawałko

Sukces uczennicy z Kalet Natalii Kawałko w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii.
Tegoroczny konkurs był szczególnie trudny, młodzież przygotowująca się do niego zaczęła naukę biologii z pominięciem dwóch lat kształcenia w tym przedmiocie. Jest to skutek zmiany organizacji nauczania w Polsce. Zakres wiedzy i umiejętności oraz proponowanej literatury obejmował jednak cały materiał szkoły podstawowej i wykraczający poza nią.
Na zajęciach koła biologicznego uczniowie nadrabiali i poszerzali materiał, który ich ominął. Jedna z uczennic zdecydowała się wystartować w konkursie. W pierwszym etapie osiągnęła konieczną ilość punktów do zakwalifikowania się wyżej, czyli II etapu, i to dało jej motywację do dalszej pracy. Zakwalifikowanie się do etapu III było już wielką radością, bo to ta część konkursu obejmowała najwięcej materiału do opanowania. Pracowitość i zaangażowanie uczennicy dały w końcu wielki sukces: tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2020/2021. Tylko 1 pkt dzielił Natalię od tytułu laureata konkursu.
Gratulujemy tej wytrwałości i solidności w nauce, umiejętnego poszukiwania źródeł i miłości do biologii. Życzymy dalszych sukcesów w nauce i konkursach.

opiekunka koła biologicznego Aleksandra Piecuch
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach

Konkurs na najciekawszą prezentację o Peru

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w regionalnego konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach pod patronatem Honorowego Konsula Peru Pana Wojciecha Giergiela. 
  Cele konkursu było: propagowanie wiedzy na temat geografii, historii i kultury Peru, tworzenie projektów multimedialnych jako nowatorskiej pracy ucznia, zachęcanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji, kształtowanie umiejętności selekcji wiadomości oraz prezentowania własnej koncepcji przedstawiania konkursowego tematu oraz rozwijanie zainteresowań turystycznych i gastronomicznych. Tematami prac konkursowych były: Atrakcje turystyczne Peru, Śladami Polaków w Peru, Kuchnia Peruwiańska.
  Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:
Natalia Borek - 3 miejsce, Atrakcje turystyczne Peru,Olga Szymik - 3 miejsce, Kuchnia Peruwiańska.
  2.06.21 r. uczniowie biorący udział w konkursie byli na spotkaniu z Honorowym Konsulem Peru połączonym z wręczeniem nagród. Zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości ZSGH w Tarnowskich Górach.
Galeria zdjęć

Turnieju EURO CUP w SP im. Józefa Lompy w Woźnikach

  Tuż przed rozpoczęciem UEFA EURO 2020, 10 czerwca 2021 r. reprezentacja piłkarzy z klas 3 brała udział w Turnieju EURO CUP w SP im. Józefa Lompy w Woźnikach. Nasza drużyna w składzie: SZYMON KOTALA, FILIP ULBRICHT, OLIVIER KUDER, SZYMON WATOŁA, MATEUSZ WŁODARCZYK, FABIAN OLSZOWSKI, SZYMON MANIURA, KAMIL BRZEZINA, wcieliła się w wylosowaną reprezentację Włoch (dostępne były reprezentacje narodowe uczestniczące w UEFA EURO 2021).
  Nasi piłkarze walczyli zawzięcie, pokonując 5 wylosowanych drużyn. Założeniem zawodów było nagrodzenie wszystkich zawodników biorących udział w turnieju, co spowodowało, iż każdy z osobna poczuł się zwycięzcą. Dzieci wszystkich drużyn wróciły do domu w przekonaniu iż w sporcie liczy się nie tylko wygrana ale przede wszystkim przestrzeganie zasad fair play i dobra zabawa.
Galeria zdjęć

Sukces w konkursie recytatorskim

  Uczennica klasy VI c, Natalia Budny, zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji św. Jana Pawła II. 11 czerwca miało miejsce wręczenie nagród oraz prezentacja zwycięzców podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 140 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych: w kategorii I (kl.4-6) – 56, w kategorii II (kl. 7-8) – 56, w kategorii III (szkoły średnie) – 29.Honorowymi patronami konkursu byli : Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska, Śląski Kurator Oświaty Pani Urszula Bauer, Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, Przeor Jasnej Góry ojciec Samuel Pacholski.
Natalia włożyła wiele trudu i serca w przygotowanie swojej recytacji i zaprezentowała się wspaniale. Konkursowe jury doceniło interpretację wiersza „Szymon z Cyreny”. Serdecznie gratulujemy Natalii sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć.  Galeria zdjęć

Barbara Duda

Gratulacje dla matematycznych umysłów naszej szkoły!

  W tym roku pięcioro uczniów, którzy wzięli udział w stacjonarnej wersji konkursu, uzyskało bardzo wysokie wyniki. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych. Uczestnicy konkursu we wszystkich krajach otrzymują te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej. Głównymi nagrodami w konkursie są zagraniczne i krajowe obozy matematyczne. W bieżącym roku szkolnym odbyła się XXX edycja konkursu. Do konkursu zgłosiło się 42 uczniów naszej szkoły, a przystąpiło 40. Wśród uczniów przystępujących do konkursu w formie stacjonarnej, wyróżnienia otrzymali:

 • Kacper Zasada III b 1 miejsce w powiecie tarnogórskim MALUCH
 • Nadia Kosmala III a 4 miejsce w powiecie tarnogórskim MALUCH
 • Filip Buchenfeld III a 5 miejsce w powiecie tarnogórskim MALUCH
 • Marta Janos VI b 3 miejsce w powiecie tarnogórskim BENIAMIN
 • Bartosz Walczak VIII a 1 miejsce w powiecie tarnogórskim KADET

Gratulujemy także wysokich wyników następującym uczniom:

 • Piotr Janczyk IV a 6 miejsce w powiecie tarnogórskim MALUCH
 • Witold Gabryś VIII c 6 miejsce w powiecie tarnogórskim KADET
 • Martyna Nowak IV b 8 miejsce w powiecie tarnogórskim MALUCH
 • Wilk Marta III a 9 miejsce w powiecie tarnogórskim MALUCH
 • Anna Ślimok VIII a 12 miejsce w powiecie tarnogórskim KADET
 • Kosmala Mateusz VI c 11 miejsce w powiecie tarnogórskim BENIAMIN
 • Aleksandra Watoła VI a 15 miejsce w powiecie tarnogórskim BENIAMIN
 • Mateusz Sudakowski VI a 17 miejsce w powiecie tarnogórskim BENIAMIN
 • Maksymilian Kowalski II a 18 miejsce w powiecie tarnogórskim ŻACZEK

  Konkurs przeprowadziła w naszej szkole Pani Janina Kopyciok. Kangur to konkurs matematyczny o zasięgu międzynarodowym i sam udział w takim konkursie jest już dużym wyróżnieniem. Zadania są o zróżnicowanym stopniu trudności, ale część jest naprawdę trudnych, wymagających logicznego myślenia i wiedzy ponad program swojej klasy. Wszystkim uczniom gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w następnej edycji konkursu w kolejnym roku szkolnym.

SUKCESY W KONKURSIE EKOLOGICZNYM

  Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko-Planeta”. Szkołę reprezentowała młodzież klas starszych. Uczniowie pod opieką pani Beaty Skibickiej zostali zakwalifikowani do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym i uzyskali bardzo dobre wyniki. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie, a konkurs był przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o przyrodzie naszego kraju i problematyki ochrony środowiska, a także propagowanie osiągnięć związanych z ekologią i przyrodą Polski.
  Szkoła otrzymała 4 wyróżnienia w kategorii test. Najlepiej w szkole test napisali: Bartosz Walczak z klasy VIII a, Alicja Ziora z klasy VIII c, Natalia Kawałko z klasy VIII a, Krzysztof Kopyciok z klasy VIII c.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.